Tuşba Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS

Haberler

Tuşba Ziraat Odası Başkanı Hasan ÖZGÖKÇE Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmeti kapsamında bünyesinde 5 Ziraat Mühendisi alarak üretici çiftçilerimize hizmet sunmaya başladığını belirtti...

ODAMIZ TARAFINDAN DAKA'YA SUNULMUŞ OLAN HAYVANLARDAN İNSANA BULAŞAN HASTALIKLARLA İLGİLİ VE DAKA'NIN DESTEKLEDİĞİ BU PROJE KAPSAMINDA 23.12.2017-24.12.2017 TARİHLERİ ARASINDA CANİK VE CİVAR MAHALLELERDE CANİK'E TAŞINARAK ÇİFTÇİLERE HAYVAN HASTALIKLARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPILDI. 

 

ODAMIZ TARAFINDAN DAKA'YA SUNULMUŞ OLAN HAYVANLARDAN İNSANA BULAŞAN HASTALIKLARLA İLGİLİ VE DAKA'NIN DESTEKLEDİĞİ BU PROJE KAPSAMINDA 16.12.2017-17.12.2017 TARİHLERİ ARASINDA ERÇEK VE CİVAR MAHALLELERDE ERÇEĞ'E TAŞINARAK ÇİFTÇİLERE HAYVAN HASTALIKLARI İLE UZMAN KATILIMLI  BİLGİLENDİRME YAPILDI...  

Tuşba Ziraat Odası Tarım Danışmanları GÖLLÜ mahallesi çiftçileri yerinde ziyaret edildi.

Tuşba Ziraat Odası Tarım danışmanları ORTANCA mahallesi çiftçileri yerinde ziyaret edildi bilgi alışverişinde bulunuldu.  

ERZURUM BÖLGE MÜDÜRÜNÜN KATILIMIYLA TUŞBA ZİRAAT ODASINDA TARIM DANIŞMANLARINA YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.


TUŞBA İLÇEMİZDEKİ ÇİTÖREN MAHALLEMİZDEKİ ÇİFTÇİLERİMİZİ YERLERİNDE ZİYARET ETTİK.


TUŞBA İLÇEMİZDEKİ TOPAKTAŞ(MERMİT) MAHALLEMİZDEKİ ÇİFTÇİMİZ HAYDAR APSUR KANALİZASYON ATIKLARINDAN DOLAYI OTLAKLARIN TAHRİP OLMASI VE BUNDAN DOLAYI HAYVANLARININ TELEF OLDUĞUNU SÖYLEDİ. ÇİFTÇİMİZİN SIKINTILARI DİNLENDİ ÇÖZÜM İÇİN GEREKLİ MERCİLERE HABER VERİLDİ.


OTLUCA ZİYARETİMİZ..


YATIKSIRT MAHALLESİ ÇİFTÇİ ZİYARETİMİZ...


KARAGÜNDÜZ MAHALLESİ ÇİFTÇİLER YERLERİNDE ZİYARET EDİLDİ YABANCI OT(KEKREK) HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ, SİRKÜLER MEKTUP DAĞITILDI.


EDREMİT KÖPRÜLER MAHALLEMİZDEKİ ÇİFTÇİLERİMİZ YERLERİNDE ZİYARET EDİLDİ GEREKLİ BİLGİLER VERİLDİ.


YUKARI GÜNEYCE MAHALLEMİZDEKİ ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞÜLDÜ.


DİBEKDÜZÜ MAHALLESİ ZİYARETİMİZ...


ÇİÇEKLİ MAHALLESİ ÇİFTÇİLERİMİZ YERLERİNDE ZİYARET EDİLDİ. GEREKLİ BİLGİLER VERİLDİ.HIDIR MAHALLEMİZDEKİ ÇİFTÇİ GÖRÜŞMELERİMİZ...


BARDAKÇI MAHALLESİ ÇİFTÇİMİZİN MEYVE BAHÇESİ GEZİLDİ GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin işbirliğiyle 19-23 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen tarım danışmanlarına yönelik 'IPARD Proje Hazırlama' konulu eğitime Tuşba Ziraat Odası tarım danışmanları katıldı...


TARIM DANIŞMANI AYŞEGÜL BİTİKTAŞ BARDAKÇI MAHALLESİNDE ARAZİ KONTROLLERİNİ YAPARAK BUĞDAY VE ARPADA VERİM DÜŞÜKLÜĞÜ İLE KARIŞILAŞAN ÇİFTÇİMİZE DAHA İYİ VERİM ALABİLMESİ İÇİN BİLGİLENDİRMELERDE BULUNULDU.